SZÓRÓLAP KÉSZÍTÉS
Szórólap készítés és nyomtatás országos kiszállítással gyorsnyomdai szolgáltatással is. Példányszámtól függetlenül.
A *-al jelölt mezők kitöltése kötelező!
Köszönjük megkeresését.
Szórólap hajtogatási típusok
Félbehajtott szórólap
Szórólap C hajtással
Szórólap Z hajtással
Szórólap harmónika hajtással
Szórólap oltárhajtással
A szórólap sokak által ismert népszerű reklámeszköz.
Viszonylag rövid tartalmú figyelemfelkeltő kommunikációs nyomdai termék. Méretei nyomdai szabványméretekhez igazodnak. Jellemzően A/4 (210×297 mm), A/5 (148×210 mm) és A/6 méretben (105×148 mm). A szórólap lehet egy- vagy kétoldalasan nyomott, hajtott és többszörösen hajtott kivitelű. Hajtott szórólap például egy A/4 méret ketté hajtva. Ezt nyomdai nyelven 4 oldalas hajtott szórólapnak hívják. Ha ugyan ezt a méretet háromba hajtogatjuk azt pedig leporelló hajtás. A lenti ábrákon láthatóak a hajtogatási típusok.
Milyen vastag papírt válasszunk?
Az egyik fontos szempont a papírválasztás esetén a grammsúly. Ennek jellemzően a DM ( vagyis directmail) postán terjesztett szórólapok esetén van jelentősége. A postai küldemény árát ugyanis a súly alapján határozzák meg.
Jellemző papír grammsúlyok amiket szórólapokhoz javasolunk: 90 g, 115 g, 135 g, 150 g, 200 g. Ezek a számok a papír vastagságát jelölik. Viszonyításként a névjegykártya 300 g vastagságú papírra szokták nyomni, ami szórólapnak már túlságosan vastag. A vékonyabb szórólapok viszont transzparensek. Sok esetben inkább egyoldalas nyomásra alkalmasak.
Milyen típusú papírt válasszunk?
A grammsúlyon kívül papírfajtákból is létezik számtalan különböző. Fényes, matt, textúrált kreatív papír…
Jellemzően ofszet vagy műnyomó papírt javasolunk a szórólaphoz. Az ofszet papír anyaga hasonló a fénymásolópapírhoz, matt hatást biztosít. A műnyomó papír viszont selymes vagy fényes fényű. A színek sokkal intenzívebbek rajta.
Milyen példányszám?
A nyomdai gyártásnál a darabszám növelésével az egy db ra vonatkoztatott ár kedvezőbb lesz. Pl 1000 db szórólap darabára kedvezőbb mint 50 db szórólapé. Érdemes nagyobb példányszámot rendelni mert így gazdaságosabb.
Hogyan készítsem elő a grafikai anyagot?
A szórólapok nyomdai előkészítése esetén a hajtogatási típusokat figyelembe kell venni. Hajtott szórólapot kiterített verzióban szükséges előkészíteni. Vagyis a négyoldalas esetén a hátsó és az első oldal van egy dokumentumon és a belső oldalak pedig egy másik dokumentumon.
Mit jelent a vágójel vagy hajtásjel?
Nyomdai formátumnak a vágójellel ellátott pdf az alkalmas.
A nyomtatás után a termékek vágógéphez kerülnek, ahol a hajtásjel alapján hajtogatják ill. vágójel alapján szakembereink pontosan a kívánt méretre vágják a szórólapot. A nyomdaiparban a grafikai előkészítés során a grafikus a terméket ezt figyelembe véve tervezi meg és állítja be.
Mire figyeljünk a nyomdai előkészítésnél?
A nyomdai grafikai szerkesztéshez sokféle program áll ma már rendelkezésre. Az első fontos szempont a pontos méret beállítás. A dokumentum mérete után állítsuk be a kifutót. A kifutó az a lényeges grafikai elemet nem tartalmazó rész ami a vágott méreten túlnyúlik. Ez szórólap esetén 3 vagy 5 mm méretben minden irányban (azaz fent lent balra és jobbra) túl kell futtatni az adott tónust vagy fotót, ha van ilyen.
Miért van erre szükség? Mert a végső nyomdai műveletnél – a vágásnál előfordulhat 1-1 mm eltérés. Ha nincs kifutó (tónus, vagy kép) a nyomdai anyagunkon, akkor ilyen esetben a papír fehér része látszódik a vágás után.
Néhány referencia szórólap készítés témában
Tekintse meg referenciáinkat: